Здаємо Житло

Ринок Нерухомості поступово повертається до нормального русла. Непередбачувані стрибки цін припинилися і оренда житла знову стала на стежку стабільності. Ріелтори, які під час кризи втратили роботу, відновлюють свою діяльність.

Наближається літо.

Наприкінці зими ціни на оренду квартир ще залишалися, не рухливі, але за останні два місяці місяться, набирали обертів, як запевняють фахівці сегменту оренди, це цілком звичайне явище для весняного періоду ринку нерухомості.

Розбірливі квартиронаймачі.

Агенти нерухомості намагаються залучити велику масу клієнтів, заниження цін, масштабністю квадратних метрів, зниженою вартістю їх послуги. Досі поширена тенденція нульова комісія у сегменті оренди квартир середнього та бізнес класу. За послуги агента найчастіше платять власники, особливо це стосується двох – трикімнатних квартир, зазвичай таке житло дуже важко здавати в оренду. До кризового часу подібні тенденції практикувалося лише у бізнес- та еліт-класі. Однокімнатні квартири, як і раніше, користуються популярністю у клієнтів середнього класу. Але зі зростанням пропозицій, попит у свою чергу не збільшився, хоч і відбулися деякі видозміни. Клієнти стали все більш вимогливими та наполегливими у справах, що стосуються комфорту.

Ріелтори кажуть, що вимоги у клієнтів зросли, якщо раніше, квартири без меблів побутової техніки та ремонту мали успіх у покупців, то зараз цим не зацікавиш навіть середньо статистичного клієнта. Наявність у будинку телевізора та холодильника з пральною машиною розглядається не як бонус, за який потрібно доплатити грошей, а як обов’язкова умова комфорту. І чимало важливою стала наявність Інтернету. З розвитком індустрії послуг та якість оренди, також є не маловажним фактом для укладання угоди. Нікого вже не заманиш чотирма стінами та просторими кімнатами. Клієнти вимагають євроремонту як мінімум: стіни з гіпсокартоном, нове покриття для підлоги, плюс нова сантехніка. Меблі хоч і по мінімуму, але повинні бути новими, ніхто не стане платити за старість і бабусині серванти.

Крім усього іншого, орендарі найбільше зацікавлені в стані квартири та транспортної розв’язки, можливість швидко і легко дістатися на роботу. Так само розглядаються квартири віддалені від міста, в основному, тому що ціни нижчі і повітря чистіше, не кожному до душі мегаполіс, що вирує, за вікном. У віддалених куточках міста не так розвинена інфраструктура, що й приваблює деяких орендарів. Економ сегмент все також залишається вигідним для оренди у складчину, коли багатокімнатну квартиру винаймають одразу дві семи чи кілька людей. Таких випадків зареєстровано не так і багато, а все, тому що люди, які економлять на оренді, економлять і на посередниках, не повідомляючи агентства нерухомості.

Зростання цін не вічне.

Як стверджують експерти, незабаром знову передбачається зростання цін на житлову нерухомість і будинки, але всього на пару відсотків і коливатиметься в рамках 8 – 10% протягом року. До кінця року не передбачається, особливих підвищень, оренда зросте на 5-6 відсотків і зафіксується. Залежно від сегмента житла на осінній період цього року прогнозують спад цін на – 5 – 10 відсотків.