З чого починається ремонт

У житті кожного з нас настає період, коли звична обстановка та зовнішній вигляд квартири набридає, і хочеться чогось нового, свіжого та незвичайного.

Отже, настав час задуматися про ремонт. Але тут постає питання – «З чого почати?».

Насамперед має сенс визначитися, що ж ви таки хочете. Якщо переклеїти шпалери та перефарбувати двері та вікна – це одне. Якщо замінити вікна, перестелити підлогу, переставити двері та поміняти ванну – це інше.

Крок перший.

Визначаємось з видом ремонту. Як правило, ремонт ділять на дві категорії – косметичний та капітальний.

Косметичний передбачає невеликі зміни у інтер’єрі, тобто. заміну шпалер перефарбування вікон та дверей, заміну лінолеуму, світильників тощо.

Капітальний ремонт – це процес більш серйозний, тривалий і дорогий. При такому ремонті зазвичай змінюють вікна, двері, підлогове покриття, сантехніка, штукатурять або шпаклюють стіни, змінюють або відновлюють стяжку на підлозі, склять балкони або здійснюють перепланування.

Крок другий.

Складаємо ескіз свого майбутнього житла. Звичайно, в ідеалі було б непогано звернутися до професійного дизайнера, щоб він спільно з вами, вислухавши ваші «хотілки» та побажання склав професійний дизайн-проект вашого житла, але подібні послуги коштують досить дорого і не завжди виправдані. Спробуйте накидати малюнок того, як ви бачите свою квартиру або будинок. Для цього не обов’язково бути художником, достатньо, щоб ви самі бачили в малюнку те, що ви хочете. Переміряйте всю квартиру сантиметр за сантиметром, намалюйте її план, виріжте з паперу ескізи меблів (обов’язково з дотриманням пропорцій) і пограйте, пересуваючи меблі та уявляючи, як виглядатиме кімната та квартира.

Крок третій.

Складаємо кошторис. Для цього вам знадобиться зошит та ручка, які можна замінити комп’ютером. Т.к. ви визначилися з тим, що необхідно замінити або переробити, то складіть список матеріалів та інструментів, які потрібно придбати. Не забувайте про дрібниці. Наприклад, якщо ви збираєтеся переклеїти шпалери, не забудьте включити в кошторис такі речі, як клей, пензлі, валики, ґрунтовку. Якщо планується настелити ламінат, то крім самого ламінату вам знадобиться підкладка, плінтус, кріплення для плінтуса, а так само можливо доведеться вирівнювати підлогу. Як рекомендація можу порадити зайти в кімнату, в якій планується ремонт і вже там, на місці записувати всі необхідні роботи та матеріали. Потім було б непогано з’їздити в магазин будматеріалів або на ринок і подивитися, прицінитися, порадитися. Можливо, ви знайдете нові ідеї та рішення.

Крок четвертий.

Визначаємо фронт робіт. Продумайте, звідки починатиметься ремонт, і де він закінчуватиметься. Дуже добре, якщо ви можете на період проведення ремонтних робіт виїхати зі своєї квартири. Але така нагода є не у кожного. Тому не починайте ремонт одразу скрізь. В іншому випадку ви ризикуєте весь час ремонту прожити на будівництві. Відремонтувавши одне приміщення, переходьте до наступного. Також такий підхід дозволить вам не одразу закуповувати всі необхідні матеріали, а розбити цей процес на кілька етапів. Плюсів у цьому випадку щонайменше три.

1 – не треба перетворювати значну частину квартири на склад будматеріалів.

2 – немає необхідності викладати значну суму грошей одразу за матеріали, які знадобляться через деякий час.

3 – якщо станеться так, що гроші закінчаться раніше ремонту, то вам залишиться тільки прибратися, повернути меблі на свої місця і насолоджуватися тим, що встигли зробити, а не шукати судомно грошей, щоб закінчити почате по всій квартирі.

Крок п’ятий.

Придбання матеріалів. Напевно один із найприємніших моментів. Вибір шпалер, плитки, дзеркала та іншого викликає позитивні почуття, ви уявляєте, як виглядатиме ваш будинок, будуєте плани, подумки розставляєте меблі і т.п. Ідилію зазвичай псує одна річ – підсумкова сума покупки. Практика показує, що майже ніколи не вдається вкластися в раніше складений кошторис, т.к. постійно трапляються на очі якісь вкрай необхідні рамки, шпалерники, горщики, світильники та інші прибамбаси, та ще й за законом підлості саме вчора підніметься ціна на штукатурку або плитку. Але це не означає, що кошторис складати не треба.

Якщо ремонт ви робитимете не самостійно, то можна обговорити з підрядником, хто і які матеріали купує. Чорнові матеріали, такі як клей, шпаклівку, грунтовку, цемент, балки, труби, дроти і т.п. краще доручити їм, т.к. компанія закуповує матеріали оптом, а отже дешевше. Чистові матеріали: шпалери, плитку, ламінат, паркет тощо, краще купувати самостійно або разом із фахівцем, щоб уникнути тертя про те, що було куплено не те, що ви мали на увазі.

Ну а далі залишається вам побажати легкого та швидкого ремонту. Хоча в народі кажуть, що ремонт закінчити неможливо – його можна лише припинити.