Квартирне Питання: Хто захищений? Як себе убезпечити?

Нині багато громадян покращують свої житлові умови хтось продає, що би доповісти і купити більше хтось купує, що може, оскільки на більше коштів просто не вистачить. І так квартирне питання ніколи не втрачало своєї актуальності, а зараз стало ще й величезним головним болем, як продавців, так і покупців!

Адже в обох випадках кожен турбується, а раптом він має справу з шахраями! Звичайно у продавця в даному випадку є певна перевага адже укладаючи договір купівлі-продажу житлового приміщення відразу обумовлюється спосіб оплати, як правило згідно з умовою договору покупець зобов’язаний віддати гроші продавцеві в день подачі документів для реєстрації, яка проводиться протягом десяти робочих днів і будь-якої миті угоду можна призупинити якщо продавець не отримає свою винагороду. У цьому випадку є хоч якась гарантія.

А що ж відбувається у покупця? І так небезпека набагато більше оскільки квартира чи будинок можуть бути м’яко кажучи не зовсім ліквідні для продажу, але і це ще пів біди, де гарантія що квартира не перебуває в заставі або під арештом, звичайно більш менш грамотний покупець обов’язково замовить виписку з ЄГРП і упевниться, що все в порядку. Проте виписку замовляють за пару днів до передбачуваної угоди та в день подачі документів у ній відомості на то число якого було подано запит, а заставу або арешт могли прийти пізніше або навіть вже після подачі документів, вже коли гроші сплачені і щасливий покупець чекає свідоцтво про  реєстрації права і яке його розчарування коли він дізнається, що угоду призупинено або в реєстрації взагалі відмовлено і найприкріше зробити, щось звичайно можна, але це суди, кримінальні справи і так далі то гроші можна повернути, але не відразу, а ціни на житло зростають і коли їх вернуть купити можливо вже нічого не можна буде. Ось така проста закономірність.

Звичайно, є деякі виходи, точніше обходи подібних ситуацій, але не кожен може собі дозволити купити житло від забудовника, та й тут не завжди є стовідсоткова впевненість, що все пройде гладко. У таких випадках експерти радять як слід перевірити забудовника переконатися в його репутації на ринку нерухомості і так далі. І найголовніше, якщо все-таки покупець має у своєму розпорядженні кошти на нове житло, не варто купувати квартиру в будинку ще не введеному в експлуатацію, оскільки це може затягнутися не тільки на місяці, але і на роки. Є ще один варіант якому громадяни не схильні довіряти, але він дуже ефективний, зверніться до агентства нерухомості вони дуже грамотно перевіряють об’єкти так як їх винагорода залежить від того, пройшла угода реєстрацію чи ні. Можливості агентств, як правило, більш великі, що дозволяє їм забезпечити і покупця і себе від горе продавців. Послуги агентств на ринку нерухомості в останні роки стали досить кваліфікованими, оскільки занадто велика конкуренція не залишають іншого виходу. Звичайно, вибір завжди залишається за покупцем, однак слід зазначити, що ризик звичайно справа благородна, але не завжди виправдана!