Хто такі Чорні Маклери?

Поширені способи обману чорними маклерами та як їх уникнути. Причини активної діяльності чорних маклерів.

Згідно зі статистикою, понад 95% тяжких злочинів на ринку нерухомості скоюють чорні маклери. Економічна криза дуже добре сприяла збільшенню їхньої кількості, бо агентства нерухомості розоряються і скорочують штат своїх співробітників, а народ намагається заощадити на послугах кваліфікованих фахівців.

Маклер у перекладі з англійської означає брокер, тобто посередник. Якщо на заході це приватна особа, яка надає цілком легальні послуги, то в Україні поняття «маклер» часто асоціюється з криміналом та наводить страх. І справді, побоюватися є чого: спекулюючи низькими цінами на послуги, юридичною неписьменністю та довірою громадян, вони роблять усілякі махінації з нерухомістю. Для чорних маклерів немає моральних принципів, а ціну людського життя вони вимірюють квадратними метрами та грошовими знаками.

Чорні маклери не гидують дрібними угодами оренди житлоплощі. Орендодавці, в обхід сплати податків, звертаються до приватних агентів, тому в кращому разі часто залишаються без клієнтів та грошей. А можна взагалі таким чином втратити житло. Чорні маклери під виглядом мешканців заселяються у квартиру, роблять липову довіреність на угоду купівлі – продажу та продають об’єкт нерухомості. Причому продати той самий об’єкт можуть кілька разів.

Найбільш поширені схеми шахрайства із отриманням т.зв. завдатку. Тут сенс у тому, що у розписці не часто вказується, внаслідок чого конкретно отримано завдаток, а вказується лише сума. Тому, навіть якщо справа дійде до суду, цю суму можна визначити як «пожертву». Найчастіше чорні маклери беруть завдаток і зникають назавжди.

Поставтеся з настороженістю, якщо квартира продається за заниженою ціною. Найімовірніше, вона має обтяження, тому правочин може бути оскаржена в суді. Чорні маклери отримують свій відсоток і також зникають, а претензії щодо якості послуг потім буде пред’явити просто нема кому.

Багато хто думає, що до чорних маклерів звертатися вигідніше, ніж в агентство. Насправді, це не так. Навіть якщо приватний ріелтор бере низький відсоток, все одно він виграє на прихованій комісії, продавши квартиру дорожче за заявлену вартість.

Часто маючи представницький вигляд та навички навіювання, такі діячі легко можуть умовити свідомих громадян написати довіреність на угоди з квартирою. Люди погоджуються, квартира продається, тільки маклери знову ж таки зникають із грошима.

Але не завжди чорні маклери діють так гуманно, як описано вище. Маючи зв’язки у паспортному столі, у кримінальних та правоохоронних структурах, зловмисники можуть просто змусити вас продати квартиру під впливом загроз та фізичного тиску. До групи ризику потрапляють самотні, люди похилого віку, а також наркомани та алкоголіки. Чорні маклери можуть запропонувати вигідний варіант обміну житлоплощі, а в результаті нададуть будинок в якомусь занедбаному селі, отримавши виручку з продажу міської квартири. А можуть просто вбити.

Хорошою наживкою для чорних маклерів є вихованці дитячих будинків. Ще не маючи ордер на квартиру, за потенційними власниками житла вже йде активне полювання. В даному випадку маклери, користуючись недосвідченістю та беззахисністю молодих людей, пропонують вигідний обмін житлоплощі, а у разі відмови вже не пропонують, а змушують.

Описані способи – це далеко не все, що є в арсеналі у чорних маклерів. Вони запросто можуть обдерти вас як липку, будь ви хоч тричі впевнені у своїй правоті та захисті закону. Тому головне, що потрібно пам’ятати – ніколи не майте справу з приватними особами в угодах купівлі – продажу нерухомості. Звертайтесь у великі агентства, які нададуть вам гарантії та юридичний захист. Не будьте скупими, щоб не платити двічі і не заводіть випадкових знайомств. Адже, хто знає, можливо, та цікава людина на солідній машині, яка випадково підвезла Вас і завела милу бесіду – це той лиходій, той представник злоякісного сегменту під назвою «чорні маклери», що має види на Вашу житлоплощу.

Проблема чорних маклерів – це проблема держави та суспільства. Низький рівень життя людей, відсутність ліцензування угод з нерухомістю, жадібність агентств, прогалини у законодавстві та високий рівень корупції в Україні – ось головні причини існування чорних маклерів. І поки ці проблеми не будуть усунуті, чорні маклери й надалі активно продовжуватимуть свою злочинну діяльність.