Купівля Комерційної Нерухомості – Справа Відповідальна!

Покупка Комерційної Нерухомості - Справа Відповідальна!

В даний час на ринку присутня велика кількість пропозицій про продаж виробничих баз, офісів, складів, будівель, нежитлових приміщень і т.д. Комерційна нерухомість може бути предметом будь-якої передбаченої або принаймні не забороненої законом угоди.

З урахуванням великої економічної значимості цих майнових об’єктів цілком зрозуміла важливість дотримання певних процедур угод купівлі-продажу комерційної нерухомості. Придбання нерухомості пов’язане з економічними та юридичними ризиками, які мають бути ретельно оцінені.

Насамперед покупець повинен скласти перелік документів необхідних для надання та список питань, які потребують відповідей. У продавця нерухомості обов’язково потрібно запросити як юридичну, а й технічну документацію на об’єкт.

Завжди важлива правова історія об’єкта, яка може бути дуже заплутаною та загрожує потенційними конфліктними ситуаціями, вихід з яких може означати для покупця додаткові витрати. Насправді нерідко трапляються ситуації, коли сумлінний набувач майна виявляється втягнутий у затяжний і дорогий конфлікт, що дістався йому у спадок від не надто сумлінного продавця. Особливо це стосується адміністративних питань чи можливих конфліктів із власниками сусідніх об’єктів чи орендарями. Правовий статус сусідніх з об’єктом ділянок та будівель також може суттєво впливати на можливості його використання.

Після вивчення юридичної документації та отримання від продавця відповідей на питання, що цікавлять, щодо правової історії нерухомості, слід переходити до ознайомлення з технічною документацією.

Залежно від об’єкта та його призначення, обсяг юридичної та технічної інформації, яку потрібно буде вивчити, буде різним.

Професійно проведений аналіз документів може повністю усунути ризики або значно зменшити їх.

Наступним етапом є складання, погодження та укладання договору купівлі-продажу нерухомості.

У договорі купівлі-продажу повинні бути конкретно визначені сторони правочину та суттєві умови, встановлені законодавством для купівлі-продажу нерухомості.

У вступній частині договору має бути зазначено найменування сторін договору.

У договорі вказується місце розташування об’єкта нерухомості: найменування, адреса, розташування об’єкта, призначення; площу, поверховість та інші необхідні параметри, що дозволяють однозначно визначити предмет договору.

Іншим важливим становищем цивільного законодавства є вказівка на те, що договір продажу нерухомості має передбачати ціну цього майна.

Ціна конкретного нерухомого майна суворо індивідуальна і може бути порівнянна з аналогічними видами нерухомого майна.

Не зайвим буде детально зафіксувати у договорі порядок оплати та передачі нерухомого майна.

Договір купівлі-продажу нерухомості вважається укладеним з його підписання сторонами.

Укладання договору продажу нерухомості та набуття ним чинності робить його обов’язковим для продавця та покупця, але не для третіх осіб. Саме з укладення договору і досі державної реєстрації покупець вправі вимагати від продавця його виконання, тобто. передачі йому проданого об’єкта нерухомості.

Завершальним етапом для придбання комерційної нерухомості є державна реєстрація переходу права власності на нерухомість до покупця.